Odwodnienia liniowe

Odwodnienia i odpływy do prysznica

Aktywne filtry

Odpływ prysznicowy to niezbędny element konstrukcyjny każdego prysznica. Umożliwia on odprowadzenie wody do systemu kanalizacyjnego. Nowoczesne konstrukcje, takie jak odpływy liniowe gwarantują uzyskanie dużej ilości miejsca pod prysznicem i brak wystających elementów. Dzięki temu można uzyskać efekt optycznego powiększenia kabiny prysznicowej.

Rodzaje odpływów

W zależności od preferencji użytkowników, wielkości łazienki oraz możliwości montażowych stosuje się następujące rodzaje odpływów prysznicowych:

  • odpływy liniowe (podłogowe, ścienne),
  • odpływy punktowe (kratki),
  • odpływy narożnikowe.

Odpływ liniowy do prysznica

Jednym z najchętniej wybieranych odpływów prysznicowych jest odpływ liniowy. Rozwiązanie to gwarantuje szereg korzyści - zarówno estetycznych, jak i związanych z komfortem użytkowania (ułatwia korzystanie z prysznica osobom o ograniczonej sprawności ruchowej).

Odpływ liniowy - elegancja i komfort

Odpływy liniowe to bardzo eleganckie i modne rozwiązania umożliwiające odprowadzanie wody do kanalizacji spod prysznica. Cienka linia (szczelina) nie rzuca się w oczy i jest na tym samym poziomie, co reszta posadzki, dzięki czemu całe rozwiązanie jest bardzo minimalistyczne i estetyczne. Jeśli zależy Ci na prysznicu, który jest nie tylko ładny, lecz także wygodny, wybierz odpływ liniowy. Ze względu na brak wystających elementów konstrukcji odpływu rozwiązanie to umożliwia łatwe korzystanie z prysznica wszystkim osobom o ograniczonej sprawności ruchowej (osoby starsze, niepełnosprawne, po przebytych urazach).

Montaż odpływu liniowego

Montaż odpływu liniowego wymaga odpowiedniego przygotowania posadzki: 

  • zaizolowanie,
  • przygotowanie wpustu pod odpływ i syfon,
  • przygotowanie spadku w kierunku odpływu - tak, by woda samoczynnie odpływała do kanalizacji.

Odpowiednio wykonana posadzka umożliwi bezproblemowy montaż odpływu liniowego w każdej łazience.

close Koszyk

New Account Register

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło