Perlatory do wody

Perlator do wody to urządzenie stosowane zarówno w kuchni, jak i w łazience. Służy do rozdzielania wody na kilka mniejszych strumieni, dzięki czemu dochodzi do jej napowietrzenia oraz lepszego oczyszczania wnętrza armatury niż przy pomocy jednego strumienia. Dodatkową zaletą perlatora jest to, że umożliwia on zmniejszenie zużycia wody, co przekłada się na zauważalne oszczędności. Montaż perlatora jest łatwym zadaniem - nie musisz wzywać do tego zadania fachowca.
Budowa perlatora
Perlatory mocowane są na zakończeniu wylewki. Zbudowane z sitka o małych oczkach umożliwiają napowietrzenie wody oraz rozdzielenie jej na mniejsze strumienie. Standardowe modele mocowane w bateriach wannowych lub prysznicowych pozwalają na ograniczenie wypływu wody o około 15% bez utraty ciśnienia. Z kolei perlatory mocowane w bateriach umywalkowych umożliwiają ograniczenie strumienia nawet o 60% bez spadku ciśnienia wody.
Rodzaje perlatorów
W celu obniżenia zużycia oraz napowietrzenia wody perlatory można stosować nie tylko łazience, lecz także w kuchni. Korzystny efekt oczyszczenia wnętrza armatury uzyskasz stosując następujące rodzaje perlatorów:
- perlator do baterii kuchennej,
- perlator prysznicowy,
- perlator wannowy.
Co ważne, perlator możesz zamontować samodzielnie w zaledwie kilka minut. Wystarczy, że wkręcisz go na zakończeniu baterii.
Niski koszt perlatorów - spore oszczędności
Perlatory to urządzenia, których koszt zakupu jest niski i waha się od kilku do kilkudziesięciu złotych. Dzięki oszczędnościom, jakie przynosi jego zakup zwraca się bardzo szybko - nawet w kilka tygodni od montażu. Co ważne, perlator pozwala na zbicie kosztów w trzech różnych obszarach:
- niższe wydatki związane z mniejszym zużyciem wody,
- obniża koszty podgrzania wody w piecykach gazowych lub elektrycznych (trzeba jej podgrzać mniej),
- w wyniku mniejszego zużycia wody wygenerujemy mniejsze koszty za odprowadzenie ścieków.