Węże Natryskowe

Węże natryskowe (kup wężyk do prysznica) | twoja-armatura.pl

Aktywne filtry

Wąż prysznicowy służy do łączenia poszczególnych części armatury łazienkowej: słuchawki z resztą panelu natryskowego. Jest to część mocno eksploatowana, narażona na ciągły kontakt z wodą, więc również z kamieniem i z wilgocią. Dlatego tak ważne jest, by wybrać wąż natryskowy dobrej jakości, niekoniecznie zważając na jego jak najniższą cenę. Wydawałoby się, że jego zakup to bułka z masłem i poszczególne węże prysznicowe niewiele się od siebie różnią. To jednak nieprawda, gdyż mogą być wykonane z różnych materiałów, mieć różny wygląd i długość.

Rodzaje węży prysznicowych

Metal, stal nierdzewna, mosiądz i tworzywo sztuczne – oto materiały, z których wykonuje się węże natryskowe. Najczęściej spotykane są te z metalu, gdyż są odporne na ciągły kontakt z wodą i uszkodzenia. Jeśli jednak jesteś posiadaczem akrylowej wanny, warto sięgnąć po wąż natryskowy wykonany z tworzywa sztucznego, aby zapobiec jej zarysowaniom.

Węże prysznicowe różnią się od siebie nie tylko materiałem, z którego są wykonane, ale również ich długością. Ciężko jest wyobrazić sobie zbyt krótki wąż, którym nie sposób się umyć, albo zbyt długi, który się plącze i przeszkadza podczas kąpieli. Optymalna i najczęściej wybierana długość węża natryskowego to 150-160cm.

Kiedy zaopatrzyć się w wąż natryskowy?

Zaopatrując się w nowy prysznic, bądź też w zestaw prysznicowy, wąż prysznicowy jest jednym z podstawowych elementów ich wyposażenia. Na szczęście istnieje jednak możliwość dokupienia go osobno, bez konieczności płacenia za resztę akcesoriów (np. słuchawkę). Kiedy samodzielny wąż natryskowy może okazać się niezbędny?

– gdy wąż ulegnie zniszczeniu, przecieka lub wygląda już nieestetycznie (np. zaszedł kamieniem), jednak cała reszta nadal nadaje się do użytku,

– kiedy okaże się, że zakupiłeś niekompletny zestaw baterii prysznicowej,

– jeśli w czasie użytkowania okaże się, że wolałbyś jednak inną długość węża natryskowego.

close Koszyk

New Account Register

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło