Węże do pralki

Węże do pralki (kup wąż dopływowy i odpływowy) | twoja-armatura.pl

Aktywne filtry

Niezbędne do przepływu wody i prawidłowego funkcjonowania każdej pralki. Dzielą się na dwa rodzaje:

  • doprowadzające,
  • spustowe (odprowadzające / odpływowe).

Choć pełnią różne funkcje, oba mają bezpośredni kontakt z wodą, przez co wymagają wymiany co jakiś czas. Różni je wielkość, grubość, szerokość, a także rodzaj mocowania.

Węże do pralki dostępne w naszej ofercie są kompatybilne z większością dostępnych na rynku pralek czy pralko-suszarek.

Częsta kontrola węży do pralek

Choć nowoczesne węże odpływowe do pralek są wykonane z wysokiej jakości tworzyw, częsty kontakt z wodą i ciągła eksploatacja mogą je uszkodzić. Dlatego niezbędna jest ich częsta kontrola – nie tylko pod względem dziur i wycieków. Co jakiś czas kontroluj również, czy węże nie zmieniły swojego położenia, nie wysunęły się i są nadal na swoim miejscu. Zapobiegnie to zalaniom mieszkania – nie tylko swojego, ale również sąsiadów, mieszkających pod Tobą.

Na co zwracać uwagę przy wyborze węży do pralek?

Odpowiedni dobór węża do swojego modelu pralki nie zawsze jest łatwy i oczywisty. Węże różnią się od siebie pod wieloma względami i trzeba wziąć pod uwagę ich różne parametry, elastyczność i wytrzymałość. Oto kilka przykładów, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze:

  • sposób doprowadzenia węża do pralki. Jeśli jego droga będzie zawiła i długa, zaopatrz się w bardziej elastyczny wąż. Jeśli po drodze nie będzie miał się na czym oprzeć, zdecyduj się na grubszy i mocniejszy model,
  • przeczytaj instrukcję dołączoną do pralki. Powinna być tam podana maksymalna wysokość odpływu wody z pralki, maksymalna długość węża, jak również inne, ważne parametry,
  • zazwyczaj długość węża odpływowego do pralki nie powinna przekraczać 4m, ponieważ zbyt długi i źle dobrany do danej pralki wąż może być obciążeniem dla pompy wodnej.

close Koszyk

New Account Register

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło