5 przydatnych akcesoriów do kuchni i łazienki

person Posted By: Tomasz Gwiaździński list In: Porady i Inspiracje On: comment Comment: 0 favorite Hit: 418

Kąpanie się, mycie naczyń czy higiena rąk to czynności, które wykonujemy wielokrotnie w ciągu dnia. Często nie zastanawiamy się nawet, czy dałoby się niektóre z nich w jakiś sposób ułatwić czy umilić. Okazuje się jednak, że jest to możliwe. Wystarczy poznać kilka prostych rozwiązań i zaopatrzyć się w przydatne akcesoria do kuchni i łazienki. Poznaj 6 ciekawych rozwiązań i ułatw sobie życie!

1. Wielofunkcyjna słuchawka

Czy wiesz, że słuchawka prysznicowa może wypuszczać wodę na kilka sposobów? Może nawet w przyjemny sposób masować Twoje ciało! Wszystko za sprawą opcji ustawienia kilku funkcji, które można zmieniać w trakcie natrysku. Różnią się one od siebie ciśnieniem, natężeniem i powierzchnią, z której wypływa woda. To bardzo przydatna opcja i ułatwienie podczas codziennej kąpieli. Każdy z członków rodziny może korzystać z ulubionych ustawień słuchawki, umilając sobie czas pod prysznicem.

2. Perlator

Nie każdy zdaje sobie sprawę z ich istnienia. Nic dziwnego, gdyż te małe, stalowe pierścienie są zamontowane na końcu kranu i na co dzień nie zwraca się na nie uwagi – są niemal niezauważalne. Jednak to, że są niepozorne i prawie wcale ich nie widać nie znaczy, że nie są ważnym i potrzebnym elementem armatury. Perlator służy do napowietrzania wody drobnymi pęcherzykami powietrza, zmniejszając jej rozpryskiwanie się. Jednak jego główne zadanie to oszczędność wody, której zużycie, zmniejsza się nawet o 60%! Jeśli w Twoich domowych kranach nie ma perlatora, koniecznie się w niego zaopatrz. Ten mały gadżet to niezbędne akcesorium do kuchni i łazienki w każdym domu.

3. Dozownik do płynu lub mydła

Mycie naczyń to jedna z najczęściej wykonywanych czynności w każdej kuchni. Butelka z płynem czy mydłem nie należą do elementów, które ozdabiają blat kuchenny. Wręcz przeciwnie – niepotrzebnie zajmują miejsce, niejednokrotnie szpecą i psują wystrój. Dodatkowo większość z nich nie ma dozownika i wymaga przechylenia. Na szczęście istnieją praktyczne dozowniki do płynu do naczyń oraz do mydła. Montowane w zalewach kuchennych nie zajmują dodatkowego miejsca, a dzięki dozownikowi z pompką pozwalają na łatwe i szybkie wydobycie płynu. Koniec z nieestetycznymi butelkami na kuchennych blatach!

4. Baterie z wyciąganą wylewką

To niesamowita wygoda – szczególnie w kuchni. Dzięki długiemu wężowi, schowanemu wewnątrz zlewu, możesz w każdej chwili przedłużyć swój kran i przekształcić go w a'la słuchawkę prysznicową. Bateria z wyciąganą wylewką to szczególnie przydatne rozwiązanie, kiedy chcesz np. nalać wodę do wiadra, stojącego na podłodze, dolać wodę do garnka stojącego nieopodal i w wielu innych przypadkach.

5. Wymienne węże

Kupiłeś idealny zestaw prysznicowy, jednak dołączony do niego wąż okazał się zbyt długi i niepotrzebnie plącze się w czasie kąpieli? A może jest zbyt krótki i utrudnia Ci mycie się? Na szczęście nie musisz tracić pieniędzy i kupować nowego zestawu. Wystarczy zaopatrzyć się w nowy wąż prysznicowy – tym razem dopasowany do Twoich potrzeb. Możliwość dokupowania dodatkowych węży (również do baterii kuchennych, pralki, zmywarki itp.) to przydatna opcja, gdy stary zaczyna przeciekać lub jest zakamieniony i wygląda nieestetycznie. Wymiana węży jest wręcz wskazana, jako prewencja przeciekania i jego niemiłych konsekwencji (np. zalania mieszkania). Warto mieć w swoim domu dodatkowe wężyki o uniwersalnych przyłączach, aby w razie awarii móc szybko i sprawnie zastąpić nimi te stare. To naprawdę przydatne akcesoria do kuchni i łazienki.

6. Bateria bezdotykowa

Choć jej zakup, w porównaniu do klasycznej baterii to nieco większa inwestycja, koszty szybko się zwracają. Dzięki temu, że woda z kranu leci tylko w momencie, gdy w jej zasięgu są dłonie, daje to dużą oszczędność wody. Ile razy zdarzyło Ci się myć zęby, podczas gdy woda niepotrzebnie leciała i leciała… Albo czy Twoim dzieciom zdarza się czasem nie zakręcić kranu w umywalce? Bateria bezdotykowa to rozwiązanie wszystkich tych problemów. Jest nie tylko nowoczesnym gadżetem, który pozwala na higieniczne mycie rąk, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić duże ilości wody.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
close Koszyk

New Account Register

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło