Baterie z elastyczną wylewką - dlaczego warto?

person Posted By: Tomasz Gwiaździński list In: Porady i Inspiracje On: comment Comment: 0 favorite Hit: 404

Wydawać by się mogło, że wybór armatury kuchennej to łatwe i całkiem przyjemne zadanie. Tymczasem rynek oferuje nam tak różnorodną i bogatą ofertę baterii kuchennych, że nie sposób wybrać tą właściwą. Jedną z bardziej zaawansowanych konstrukcji jest bateria kuchenna z elastyczną wylewką. I właśnie o niej będzie dzisiejszy wpis. Zapraszamy!

Armatura kuchenna — jaką pełni funkcję?

Armatura to nieodłączny element wyposażenia każdej kuchni. Oprócz zlewozmywaka zalicza się do niej baterie kuchenne, których zasadnicza funkcja nie zmieniła się na przestrzeni lat i sprowadza się wyłącznie do tzw. “lania wody”. Jednak to, co zmieniło się w przypadku baterii kuchennych to ich wygląd oraz stosowane rozwiązania technologiczne.  Nowoczesne baterie kuchenne mogą być wyposażone w filtry do wody, perlatory, czy czujniki pozwalające na bezdotykowe uruchamianie strumienia wody. Całkiem niedawno w ofercie producentów armatury kuchennej pojawiły się również baterie z elastyną wylewką

Jak działa bateria z elastyczną wylewką?

Choć na pierwszy rzut oka bateria kuchenna wyposażona w elastyczną wylewkę nie różni się niczym szczególnym od tradycyjnych modeli, to jeśli jednak przyjrzymy się im bliżej można dostrzec kilka istotnych szczegółów wyróżniających ten konkretny model. 

Pierwszym elementem, który odróżnia baterię elastyczną od normalnej jest sama budowa baterii. Uwagę zwraca tutaj wylewka wykonana z elastycznego i termoplastycznego materiału. Najczęściej do ich produkcji stosuje się wytrzymałą i odporną na uszkodzenia mechaniczne gumę, która doskonale poddaje się ruchom. 

Giętką wylewką możemy dowolnie manewrować w każdym kierunku i co ważne, dotrzeć ze strumieniem wody do najbardziej niedostępnych zakamarków zlewozmywaka. Takie rozwiązanie daje dużą swobodę podczas czyszczenia samego zlewu, ale także w trakcie mycia naczyń, produktów spożywczych, w  tym owoców i warzyw. Elastyczna wylewka w baterii sprawia, że zasięg strumienia wody jest znacznie większy, niż w przypadku tradycyjnej baterii, a to ogromna zaleta, kiedy chcemy napełnić wodą garnek, który nie mieści się w zlewnie. 

Bateria z elastyczną wylewką — jaką wybrać?

Z pewnością wiele osób zastanawia się na co dokładnie zwrócić uwagę podczas zakupu baterii kuchennej z elastyczną wylewką? Warto wiedzieć, że elastyczna wylewka może być poddawana nieustannemu wyginaniu, dlatego niezwykle ważne jest, aby jej konstrukcja była stabilna i solidnie wykonana. Z kolei sama wylewka powinna być odpowiednio długa, tak by jej zasięg był wystarczający i spełniał nasze indywidualne potrzeby. Jeżeli chcemy mieć pewność, że bateria, którą wybierzemy, będzie nam służyła przez długie lata, to warto zdecydować się na model z ceramiczną głowicą. 

Wybierając baterię kuchenną nie sposób również nie zwrócić uwagi na jej aspekt wizualny takiego produktu. Większość dostępnych modeli ma łukowaty kształt, natomiast jeśli chodzi o kolorystykę to jest ona bardzo bogata i różnorodna — od klasycznej bieli i czerni, po efektowne czerwienie, zielenie i żółcie. Decydując się na konkretny kolor należy mieć na uwadze to, w jakiej tonacji kolorystycznej urządzona jest nasza kuchnia i czy kolor baterii nie będzie zbyt mocno z nią kontrastował, wręcz “gryzł się”. 

Zalety baterii kuchennych elastycznych 

Jeśli nadal zastanawiasz się czy bateria z elastyczną wylewką, to odpowiedni wybór do kuchni, to postaramy się rozwiać Twoje wszelkie wątpliwości. 

Oczywiście oprócz aspektów estetycznych, czy też wizerunkowych bateria kuchenna elastyczna ma zdecydowanie więcej do zaoferowania, to jednak z modelem tradycyjnym wygrywa przede wszystkim pod względem funkcjonalności. 

Elastyczna wylewka w baterii kuchennej pozwala bowiem precyzyjnie kierować strumień wody i dotrzeć z nim do każdego zakamarka zlewu, co jest szczególnie istotne przy dużych, dwukomorowych zlewozmywakach. Łatwiej też jest umyć warzywa i owoce, a nawet napełnić duży garnek wodą, gdy stoi obok zlewu. Operowanie taką baterią jest zatem bardzo proste i przyjemne. Jeśli chodzi zaś o estetykę, to modele te, doskonale sprawdzają się zarówno w kuchniach urządzonych w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym.

Dlaczego warto wybrać baterię z elastyczną wylewką?

Powodów, dlaczego warto zdecydować się na baterię kuchenną z elastyczną wylewką jest co najmniej kilka. Oto najważniejsze:

  • zapewniają większą swobodę ruchów,
  • pozwalają dotrzeć ze strumieniem wody do trudnodostępnych miejsc, np. w celu wyczyszczenia komór zlewu
  • ułatwiają napełnianie wysokich garnków i wiader, które nie mieszczą się do zlewozmywaka
  • ograniczają rozchlapywanie się wody dookoła,
  • ułatwiają mycie większych elementów, np. zabawek
  • dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych,
  • wyposażone są w perlatory napowietrzające strumień wody, zmniejszające jej zużycie. 
Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
close Koszyk

New Account Register

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło