Bateria bezdotykowa - jak działa i czy warto w nią inwestować?

person Posted By: Tomasz Gwiaździński list In: Porady i Inspiracje On: comment Comment: 0 favorite Hit: 490

Choć kojarzone są głównie z łazienkami w miejscach publicznych, zyskują coraz większą popularność również w tych prywatnych, domowych. Baterie bezdotykowe są proste w obsłudze, nie wymagają używania dźwigni czy uchwytu i zapewniają wygodne korzystanie z bieżącej wody. Skracają czas i ułatwiają codzienną toaletę. Sprawdź, jak działają krany z czujnikiem ruchu i czy warto je zamontować w swojej kuchni czy łazience!

Jak działa bateria bezdotykowa?

Aby nastąpił przepływ wody, Twoje dłonie muszą się znajdować w zasięgu czujnika ruchu, umiejscowionego wewnątrz baterii. Znajduje się w nim specjalny moduł zasilający, montowany tuż pod nią. Każda z baterii umywalkowych bezdotykowych działa na zasadzie podczerwieni. W skład takiej baterii wchodzi również perlator napowietrzający i termostat.

Gdy zabraknie prądu...

Częstym dylematem osób rozważających zakup i montaż baterii bezdotykowych w swojej łazience, jest fakt, że nie będą one działały w momencie chwilowego braku dopływu prądu. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że wszystkie baterie bezdotykowe, prócz zasilania sieciowego mają też możliwość zasilania bateryjnego, zazwyczaj na popularnych alkalicznych bateriach AAA. Rozwiązuje to problem chwilowego braku dopływu prądu z sieci.

Plusy baterii bezdotykowych – dlaczego warto je zamontować?

Choć niektórzy zarzucają kranom z czujnikiem ruchu wysoką cenę, istnieje szereg pozytywnych cech oraz plusów, dla których warto w nie zainwestować:


wyższy poziom higieny (ochrona przed drobnoustrojami i zarazkami) – brak konieczności dotykania armatury, by zapewnić dostęp do bieżącej wody,

brak dźwigni i uchwytów, czyli estetyczniejszy i prostszy wygląd i oraz mniej elementów wymagających częstego mycia,

oszczędność wody. Koniec z zapominaniem o odkręconym kranie podczas mycia zębów,

możliwość ustawienia czasu trwania przepływu wody, jej objętości i napowietrzenia. Dzięki temu dostosujesz parametry kranu z czujnikiem ruchu do swoich potrzeb i preferencji,

zasilanie na dwa sposoby: prądem sieciowym lub akumulatorowo (bateryjnie).


Bezpieczeństwo użytkowania baterii bezdotykowych

Masz dzieci i zastanawiasz się, czy kran z czujnikiem ruchu to dobre rozwiązanie? Czasami nie jest łatwo wyregulować i ustawić idealną temperaturę do mycia – tym bardziej najmłodszym. Istnieje ryzyko poparzenia, nie wspominając o dużej ilości wody, która musi upłynąć, zanim dziecko znajdzie odpowiednie ustawienie baterii. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem są właśnie baterie bezdotykowe – szczególnie te działające na zasadzie baterii termostatycznej. Stała, idealnie ustawiona temperatura minimalizuje ryzyko poparzenia, jak również oszczędza wodę.

Baterie bezdotykowe, w przypadku posiadania dzieci, mają jeszcze jedną, dużą zaletę, którą doceni każdy rodzic. Koniec z nużącym: „zakręć wodę!”. Jak wiadomo, fotokomórka działa tylko w momencie, gdy dłonie znajdują się wewnątrz umywalki. Nie ma więc obaw o lejącą się niepotrzebnie wodę i weryfikowanie tego przed każdym wyjściem z domu.

Baterie kuchenne bezdotykowe – czy ich montaż ma sens?

Podobnie, jak w przypadku baterii bezdotykowych w łazience, to rozwiązanie świetnie sprawdzi się także w kuchni. Ułatwia i znacznie przyspiesza codzienne czynności, jak mycie rąk, płukanie warzyw czy nalewanie wody do naczyń. Pieczesz ciasta i Twoje dłonie często są brudne od mąki? Bezdotykowy kran raz na zawsze rozwiąże problem brudnych uchwytów i dźwigni. Teraz bez większego wysiłku i zważania na pobrudzenie wszystkiego dookoła umyjesz swoje ręce.

Ekologiczne rozwiązania w Twoim domu, czyli bezdotykowe baterie umywalkowe

Obecnie zachodzimy w głowę, jak być bardziej EKO – zarówno w życiu codziennym, jak również podczas urządzania naszych domów. Decydujemy się na montaż fotowoltaiki, nie kupujemy butelkowanej wody, hodujemy swoje warzywa i owoce i sortujemy śmieci. Montaż baterii bezdotykowych to również spory krok w stronę ekologii w naszych domostwach. Pomaga oszczędzać wodę i zapobiegać jej marnowaniu.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
close Koszyk

New Account Register

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło