Perlator do wody. Jak działa? Jak wybrać odpowiedni?

person Posted By: list In: Porady i Inspiracje On: comment Comment: 0 favorite Hit: 527

 

Oszczędności i ochrona środowiska. Jeśli właśnie to jest dla Ciebie ważne w domu i miejscu w którym pracujesz, koniecznie przeczytaj nasz artykuł.

 

Większość baterii kuchennych i łazienkowych wyposażona jest w niewielki element zamontowany na końcu kranu. Perlator, napowietrzacz czy aerator wody to zamienne nazwy tego samego elementu.

Pierścień wykonany ze stali, posiadający uszczelkę i sitko o bardzo drobnych oczkach. To on odpowiada za napowietrzenie wypływającego z baterii strumienia wody.Napowietrzony strumień ma charakterystyczny mleczny kolor – jest bowiem nasycony mikroskopijnymi pęcherzykami powietrza.

Perlator dodatkowo zmniejsza rozpryskiwanie się wody na boki, ponieważ ukierunkowuje strumień.Strumień wody pozornie się nie zmienia, lecz wydaje się być pełniejszy –tak, jakby ciśnienie wody w kranie było wyższe. Dzięki temu, OSZCZĘDZASZ zużycie wody nawet o 60%.

 

Zastosowanie perlatora doskonale sprawdzi się w bateriach umywalkowych ( łazienka ) zwłaszcza, jeśli z kranu korzystają najmłodsi użytkowinicy ;) Dzieci często myjąc zęby, lubią patrzeć na spływającą z kranu wodę, odpuszczając ja na nieograniczony czas.W tym miejscu maksymalne ograniczenie jej wypływu jest bardzo rozsądne.

 

Perlator do wody może być wykonany z różnych materiałów. Ze względu na rodzaj materiału możemy wyróżnić perlatory:

metalowe,

plastikowe,

silikonowe.

Rodzaj materiału wpływa na częstotliwość czyszczenia elementu. Na produktach wykonanych z metalu, kamień pochodzący z wody może odkładać się częściej. Przed zakupem perlatora wykonanego z metalu sprawdź, czy jest odporny na korozję. Nieustanny kontakt z wodą może bardzo szybko zniszczyć ten element. Lepszym wyborem może okazać się perlator wykonany z silikonu lub tworzywa, który jest odporny na działanie wody. Jego czyszczenie również jest bardzo proste. W przypadku nagromadzenia się kamienia, szybko usuniesz go z siateczki.

 

NOWA BATERIA CZY NOWY PERLATOR ?

 

Modele perlatorów w naszym sklepie umożliwiają ich rozłożenie na części. Ułatwi Ci to utrzymanie ich w czystości. To ważne, szczególnie jeśli woda w Twoim kranie jest wyjątkowo twarda. Modele, w których masz łatwy dostęp do sitka cechują się także dłuższą żywotnością. Jeśli nie jesteś w stanie dobrze wyczyścić sitka z kamienia, perlator szybko ulegnie zniszczeniu.

 

W przypadku, gdy zauważysz ograniczenie strumienia wody, sprawdź stan sitek w swoim perlatorze. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość; Nie wymaga to wymiany całej baterii. Po dokładnym oczyszczeniu aeratora, strumień wody powinien wrócić do wcześniejszego stanu. Jeśli tak się nie stało, wystarczy, że zajrzysz do naszego sklepu i wymienisz do na NOWY. Tutaj znajdziesz perlatory w cenie poniżej 3 zł. Prawda, że warto? ;)

 

Wszystkie baterie łazienkowe i kuchenne dostępne w naszym sklepie wyposażone są w wymienne perlatory. To kolejna dobra wiadomość dla Ciebie. Pozostaje nam już tylko zaprosić Cię do zakupów. ;)

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj Czerwiec Lipiec Sierpień Wrzesień Październik Listopad Grudzień
close Koszyk

New Account Register

Masz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło